STPS20L45CFP IC Diode
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
STPS20L45CFP IC Diode
  • 1
Stock : in stock
Technology : Si
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style : Through Hole
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Ir - Reverse Current : 200 uA
Package / Case : TO-220-3 FP
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Tube
Configuration : Dual Common Cathode
Series : STPS20L45C
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 45 V
Vf - Forward Voltage : 0.73 V
Ifsm - Forward Surge Current : 180 A
If - Forward Current : 20 A