STPS15L45CB
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
STPS15L45CB
  • 1
Technology : Si
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Ir - Reverse Current : 1 mA
Package / Case : DPAK
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Tube
Configuration : Dual Common Cathode
Series : STPS15L45C
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 45 V
Vf - Forward Voltage : 0.64 V
Ifsm - Forward Surge Current : 75 A
If - Forward Current : 15 A